Detoxikácia a povzbudenie

Ako často by som sa mal saunovať, aby som sa zbavil nánosov? 

Pravidelne!

Je  naozaj osožné dvakrát do týždňa sa komplet uvoľniť, oživiť sa zvnútra i zvonka. 
Hlboké  uvoľnenie by ste mali využiť ako dobrú regeneráciu a prípravu svalstva, ktoré môžete – najlepšie na nasledujúci deň – zaťažiť intenzívnejšie ako v iné dni. Vašej postave a Vášmu zdraviu to len prospeje.
 
Ale ako to presne v saune funguje s vitalitou a detoxikáciou? 

Následkom vysokých teplôt je hĺbkovo zburcované prekrvenie a celkový krvný obeh, čo vedie k silnému prepláchnutiu takých tkanív, ako je pokožka a podkožné väzivo, ktoré je najmä v zime prekrvené slabo. Len čo sa totiž ochladí, krvné cievy v pokožke a v podkoží sa zúžia, aby nestratili teplo.  Keď je krvný obeh „nastavený na úsporný režim”, začnú sa v tele hromadiť škodlivé látky a nánosy. Podstatne zvýšené  prekrvenie v saune tieto nahromadené škodliviny z tela vyplaví.
Pretože pritom telo stratí aj množstvo tekutín, je potretné túto stratu vyrovnať pitím minerálky, ľahkého bylinkového čaju alebo ovocých strekov.
Pri tejto detoxikácii zvnútra, vystúpia zhustené tekutiny a škodlivé látky cez pokožku a súčasne odvodnia podkožie. Pokožka potom dostane výživu zvnútra, aby sa regenerovala a znovu napla.
 
Čo  môže byť na chudnutie lepšie ako sauna?

Prirodzene že nie je jednoduché len tak „roztopiť” tuk, ktorý si naše telo nahromadilo, hneď ako sa posadíme do horúcej saunovej kabíny, ale môžeme účinne stimulovať látkovú výmenu, očistiť a odľahčiť organizmus.  Aj naša suchá pokožka, ktorú sme celú zimu ukrývali pod hrubými odevmi, ako aj podkožné tkanivo sa chcú dať do poriadku. 

Leave a Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.